اخبار اقتصادی در رسانه ها

 • ایران چندمین کشور صنعتی جهان است؟ ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ (تعداد بازدید : 2812 )
  واحد اطلاعات اکونومیست اعلام کرد ایران با ۲۳ میلیارد دلار تولیدات صنعتی در جایگاه ۳۹ جهان از نظر صنعتی بودن قرار گرفته است.
  ادامه...
 • عیدی کارمندان چقدر است؟ ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ (تعداد بازدید : 2743 )
  سال جاری رو به پایان است و به زودی هیات وزیران درباره عیدی کارکنان تصمیم گیری می‌کند، اما بعید به نظر می رسد با توجه به شرایط موجود مبلغ آن تفاوت قابل توجهی نسبت به 503 هزار تومان سال گذشته داشته باشد.
  ادامه...
 • پیشنهادی که دستمزد کارگران را 25 درصد افزایش می‌دهد ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ (تعداد بازدید : 2228 )
  نمایندگان گروه کارگری پیشنهاد ویژه‌ای را به دولت ارائه کرده‌اند که درصورت موافقت دولت با پذیرش سهم خود با توجه به موافقت گروه کارفرمایی با آن، دستمزد سال آینده کارگران را 25 درصد افزایش خواهد داد.
  ادامه...
 • هفت راه اثبات شده برای افزایش رضایتمندی مشتریان در تجارت آنلاین ۱۳۹۳/۷/۱۶ (تعداد بازدید : 2601 )
  «رضایتمندی مشتریان» باید اولویت اول همه تجار باشد. بر اساس یک تحقیق، «به دست آوردن یک مشتری جدید، ۶ تا ۷ برابر نسبت به نگاه داشتن یک مشتری هزینه دارد». رضایتمندی مشتریان یک زنجیره ایجاد می‌کند، هر چند که کم بودن شکایات مشتریان به معنی رضایتمندی آن‌ها نیست. بر اساس یک تحقیق ۹۶ درصد مشتریانی که ناراضی هستند، هیچ شکایت یا گلایه‌ای نمی‌کنند، البته ۹۱ درصد آن‌ها اگر از خدمات یا محصولات ناراضی باشند، آن فروشگاه را ترک می‌کنند و هرگز دیگر برنمی‌گردند.
  ادامه...
 • ۲۳راهکار امنیتی برای بانکداری الکترونیکی ۱۳۹۳/۷/۱۶ (تعداد بازدید : 3039 )
  ۲۳راهکار امنیتی برای بانکداری الکترونیکیفناوری اطلاعات و ارتباطات فرصتی برای حوزه‌های پولی و مالی خلق کرد تا بهره‌وری این حوزه رشد و پیشرفت قابل توجهی در دو دهه اخیر کسب کند فناوری اطلاعات و ارتباطات فرصتی برای حوزه‌های پولی و مالی خلق کرد تا بهره‌وری این حوزه رشد و پیشرفت قابل توجهی در دو دهه اخیر کسب کند اما این فرصت امروز به یک ضرورت تبدیل شده است به‌گونه‌ای که نمی‌توان هیچ راهکار غیرالکترونیکی‌ای برای توسعه صنعت بانکداری متصور شد.
  ادامه...
 • بانكداری الكترونیك ۱۳۹۳/۷/۱۶ (تعداد بازدید : 3078 )
  بانکداری الکترونیک را می توان استفاده از تکنولوژی پیشرفته شبکه ها و مخابرات جهت انتقال منبع (پول) در سیستم بانکداری معرفی کرد. در تعریفی دیگر بانکداری الکترونیکی عبارت از ارائه کلیه خدمات بانکی به صورت الکترونیک و از طریق واسطه های ایمن و بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتری.
  ادامه...
 • مالیات و مفهوم اقتصادی آن ۱۳۹۳/۷/۱۶ (تعداد بازدید : 2452 )
  واژه ها نیز همچون پدیده های رشد یابنده هستی دارای دگرگون پذیری و رشد و تحول بوده و در راستای زمان مفاهیم گوناگونی بخود می گیردو در جهت تعبیراز پنداشتها آهنگها باورها آرمانهای متفاوت بکار گرفته شده و در معانی ویژه ای رایج می شوند.
  ادامه...
 • چگونه در مخارج شخصی خود صرفه جویی کنیم؟ ۱۳۹۳/۷/۱۶ (تعداد بازدید : 2569 )
  نیمی از صرفه جویی های ما بواسطه سخت کوشی بدست می آید که می تواند به معنی فدا کردن راحتی باشد. اما نیمی دیگر نیر پیدا کردن راه حلی است که به دردتان بخورد. هرچه شما بیشتر پول پس انداز کنید از هر ریال اضافه آن بیشتر لذت خواهید برد.
  ادامه...
 • تبلیغات غیرقانونی رفع سوءاثر چک در برخی رسانه‌ها مورد تائید بانک مرکزی نیست. ۱۳۹۳/۷/۱۶ (تعداد بازدید : 2575 )
  بانک مرکزی‌‌ اعلام کرد: در حالی که کرارا" اطلاع رسانی شفاف در خصوص راهنمای رفع سوء‌اثر از سوابق چک‌های برگشتی اشخاص صورت گرفته است اما مشاهده می‌گردد برخی رسانه‌ها کماکان با تبلیغات غیرقانونی در خصوص روش‌های رفع سوء اثر چک، زمینه سوء استفاده افراد متقلب و متخلف را فراهم می‌آورند.
  ادامه...
 • دادگاهی در اروپا درخواست اولیه اروپا برای مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران . ۱۳۹۳/۶/۲۸ (تعداد بازدید : 2583 )
  دادگاهی در اروپا درخواست اولیه اروپا برای مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران را رد کرد و استفاده اتحادیه اروپا از منابع مورد اعتماد خود برای اعمال تحریم های بین المللی را مورد تردید قرار داد
  ادامه...