مقالات

 • بهترین پوشش برای محل کار ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ (تعداد بازدید : 3099)

  ظاهر شما بیشترین تاثیر را در ارتباطات حضوری دارد. در این بین نوع پوشش شما اثرات ویژه ای را روی مخاطب می گذارد. تصور کنید فردی را با لباس اسپورت و ظاهری به هم ریخته به شما معرفی کنند و بگویند که ایشان یک فرد حرفه ای در بازاریابی و فروش هستند. آیا شما ایشان را باور می کنید؟ حال تصور کنید فردی با کت و شلوار رسمی و ظاهری مرتب به شما معرفی کنند و بگویند ایشان آهنگر هستند؟ حال چگونه تصویر اول و دوم را با هم تطبیق می دهید؟

  ادامه...
 • با سرمایه کم کسب و کار کنیم! ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ (تعداد بازدید : 3405)

  هر وقت که صاحب سرمایه ای در حدود ۴ یا ۵ میلیون تومان می شویم، این فکر به ذهن مان خطور می کند که به وسیله آن کسب و کار جدیدی راه بیاندازیم. خیلی وقت ها هم این سرمایه ۱۰ یا حتی ۱۰۰ برابر این عدد است. ولی لطفن تا این مقاله را نخوانده اید تصمیم عجولانه نگیرید.

  ادامه...
 • متن قانون چک با آخرین اصلاحات ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ (تعداد بازدید : 3166)

  با وجود اهمیت چک در مبادلات امروز نسبت به آن بی توجهی هایی صورت گرفته ودر بسیاری از موارد دیده شده عدم آگاهی از یک ماده یا تبصره آن به دشواری های زیادی برای شهروندان منتهی شده از همین رو وبا هدف آگاهی شما عزیزان متن کامل قانون چک را می آوریم.

  ادامه...
 • سرمایه مورد نیاز تولید و فروش محصول ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ (تعداد بازدید : 2262)

  با توجه به اینکه دوستان زیادی در مورد تولید و هزینه های اون سوال داشتند، تصمیم گرفتم این مقاله رو بنویسم تا شما رو با هزینه های واقعی تولید آشنا کنم. اکثر ما وقتی می خواهیم یک کالا رو تولید کنیم، فقط هزینه قطعات به کار رفته در محصول رو حساب می کنیم. مثلا برای تولید یک عروسک، فقط هزینه مواد اولیه به کار رفته یا حداکثر هزینه قالب پلاستیک رو محاسبه می کنیم. اما من به شما ثابت می کنم که هزینه تمام شده این کار بیش از ۵ برابر تخمین شماست و به نظر من عامل عمده ورشکستگی شرکت های تولیدی همین عدم تخمین هزینه تمام شده هست. فرض کنیم که شما یک ایده ناب برای تولید محصولی مثل یک اسباب بازی مثل تفنگ آب پاش دارید. (این دیگه یکی از ساده ترین محصولاتی هست که می شه تولید کرد)

  ادامه...
 • یک ایده‌ی نادرست تجارتتان را از بین خواهد برد ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ (تعداد بازدید : 2929)

  کاری که توسط یک غیر متحصص انجام میشود هرگز به خوبی کاری که توسط یک متخصص انجام میشود نیست.

  ادامه...
 • ریخته گری ۱۳۹۳/۶/۱۳ (تعداد بازدید : 4078)

  ریخته‌گری فن شکل دادن فلزات و آلیاژها از طریق ذوب، ریختن مذاب در محفظه‌ای به نام قالب و آنگاه سرد کردن و انجماد آن مطابق شکل محفظه قالب می‌باشد. این روش قدیمی‌ترین فرایند شناخته شده برای بدست آوردن شکل مطلوب فلزات است. اولین کوره‌های ریخته‌گری از خاک رس ساخته می‌شدند و لایه‌هایی از مس و چوب به تناوب در آن چیده می‌شد.

  ادامه...